Výstava 150 let železnice - PRODLOUŽENA

Datum: 2.10.2020 - 2.1.2022 | Kategorie: historie

Výstava 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku.

Záměrem výstavy je připomenutí významného výročí železniční dopravy, která po 150 let hraje v regionu zásadní hospodářskou a společenskou roli a která v minulosti výrazně přispěla k přeměně zemědělského kraje na kraj průmyslový. Výstava představí dobové železniční předměty, předpisy pro osobní i nákladní dopravu nebo ukázky drážních kanceláří včetně vybavení. Součástí je i výstava grafik Jiřího Boudy s železniční tématikou. Po celou dobu výstavy bude k dispozici také dětský koutek a fotokoutek. Doprovodný program, který bude s ohledem na stávající situaci pravidelně aktualizován na stránkách muzea a facebooku, bude doplněn především o komentované prohlídky a přednášky.

Touto výstavou jsme zároveň chtěli vzdát poctu všem, kteří na těchto železnicích v regionu, a to v často nelehkých dobách, pracovali.

Vstupné: 30 Kč plné (dospělí) / 15 Kč snížené (studenti, senioři a držitelé rodinných pasů) / zdarma (děti do 6 let, pedagogický doprovod, studenti a pedagogové uměleckých škol a dějin umění, novináři, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, ICOM)