Tomáš Švéda - Oči krajiny - vernisáž

Datum: 26.5.2022 | Kategorie: výtvarné umění, ostatní, výtvarné umění

Tomáš Švéda / Oči krajiny

Vernisáž se uskuteční 26. 5. 2022 od 17 hodin.

Na zahájení výstavy vystoupí Duo Melos a žáci z flétnové třídy Lenky Paškové a žáci z kytarové třídy Jana Mareše ze Základní umělecké školy F.L.Gassmanna v Mostě.

27. 5. – 2. 10. 2022

Oblastní muzeum a galerie v Mostě představuje v galerijních prostorách výstavu obrazů Tomáše Švédy, který patřil k zakládajícím členům sdružení 12/15. Narodil se 12. prosince 1947 v Praze a po Střední odborné škole v Praze vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér prof. Aloise Fišárka). Věnuje se malbě, kresbě a restaurování. Žije a pracuje v Praze a v Malíkově nad Nežárkou.

Umělecká generace 70. let, k níž Tomáš Švéda náleží, se rozhodla na počátku samostatné tvůrčí cesty přezkoumat možnosti tradičních výtvarných prostředků – obrazu, kresby, sochy. Činila tak s velkou erudicí a dnes se ukazuje, že to byla právě ona, kdo zachovávala v našem prostředí vědomí o nutnosti tvůrčí umělecké svobody a zásadní měrou se zasloužila o navracení českého výtvarného umění do souvislostí evropského uměleckého dění.

Těšíme se na vás.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Čsl. armády 1360/35, Most

Otevřeno denně kromě pondělí od 12:00 do 18:00 hodin,  So – Ne od 10:00 do 18:00 hodin