Prezentace šperků Ulriky von Levetzow

PREZENTACI SOUPRAVY ŠPERKŮ ULRIKY VON LEVETZOW,

která se uskuteční dne 14. března 2019

od 15 do 16.45 hodin.

Vážení návštěvníci, ve čtvrtek 14. března 2019, budou z důvodu prezentace šperků Ulriky von Levetzow (a následné přednášky), UZAVŘENY STÁLÉ EXPOZICE A VÝSTAVY Oblastního muzea a galerie v Mostě.

Pro veřejnost je muzeum otevřeno od 15:00 do 17:00 (resp. 18:00), kdy zde bude probíhat PREZENTACE ŠPERKŮ ULRIKY VON LEVETZOW, na kterou Vás srdečně zveme. Vstupné na tuto akci je volné.
Z bezpečnostních důvodů je zde zákaz focení a pořizování videozáznamů.

Za případné komplikace se Vám moc omlouváme.

Prezentace soupravy šperků Ulriky von Levetzow - tisková zpráva

Dne 14. března 2019 se v budově Oblastního muzea a galerie v Mostě p. o. uskuteční prezentace nově zrestaurované soupravy šperků Ulriky von Levetzow. Tento pozoruhodný ucelený soubor je podle nové odborné analýzy jedním z nejvzácnějších šperkařských děl v České republice. Dle nově prokázaných gemologických expertíz se jedná o největší světově známý soubor českých granátů, jehož součástí je i největší známý broušený český granát na světě. Šperk samotný patří mezi 10 nejcennějších klenotnických prací v celé České republice.

Význam této soupravy šperků, navíc zvyšuje jeho historie, která je spjata z osobou Ulriky von Levetzow. Ta je světově proslulou jako poslední láska a múza Johanna Wolfganga Goetha. Příběh nenaplněné a neopětované lásky stárnoucího básníka patří mezi největší milostné příběhy evropské historie. Ulrika von Levetzow také společně se svým nevlastním otcem a objednavatelem šperku, Františkem Josefem z Klebelsbergu, patřila mezi zakladatele Vlasteneckého, později Národního muzea.

14. 3. 2019 - budova Oblastního muzea a galerie v Mostě, p. o. Čsl. armády 1360, Most

Časový harmonogram:

15.00 – 16.45 prezentace šperků (pro veřejnost)

17.00 přednáška pana RNDr. Radka Hanuse, PhD. - "Restaurování šperku Ulriky von Levetzow".