Příměstské tábory pro dívky - Vyšívané básně

18. – 22. 7. 2016
1. – 5. 8. 2016
8. – 12. 8. 2016

V pondělí ráno přivítá slečny v muzeu Marie Antoinetta a bude jim vyprávět o přepychovém životě ve Versailles.

Zahrajeme si hru, ve které se dozvíme, proč éra Versailles skončila francouzskou revolucí a které význačné osobnosti s ní byly spjaty. Povíme si o dobových zvyklostech a také co bylo nepostradatelnou součástí garderoby dámy.

Vše si pěkně vyzkoušíme, zašněrujeme se do korzetů a šaty pěkně naducáme krinolínami. V malé přednášce s promítáním se podíváme na zoubek Napoleonu Bonaparte a pustíme se do výroby krásné knihy, do níž budeme zakládat pracovní listy, obrázky a fotografie.

Budeme zkoumat společenský vývoj od rozpustilého rokoka přes revoluční, neklidné období empíru za dob napoleonských válek až po klasicistní éru.

Naše blízké okolí skrývá mnoho dávných příběhů zajímavých hrdinů. My se za nimi vypravíme do minulosti a hravou formou se je pokusíme znovu otevřít. Podíváme se do míst, kde se odehrávaly velice důležité události. Vyzkoušíme si šaty, které se v tom kterém období nosily a podíváme se do restaurátorské dílny paní Pícové v mosteckém muzeu.

Čtyři dny budeme trávit v muzeu a jeho krásném okolí.

Budeme si hrát a při tom se vlastně učit. Každý den si vyrobíme něco úžasného – šperkovnici, krásný vyšívaný deník a dobové panenky z papíru jako součást pracovních listů. Vyrábět budeme opět i oblíbenou dřevěnou panenku, letos vylepšenou o skleněná očka!

Na středeční výpravě do Teplic se zaměříme na lázeňství, společenský život a architekturu. V třebívlickém zámku na nás čeká překvapení.

Výletem do historie slečny provede Blanka Techlovská, Táňa Šmídová a studentky SPgŠ. Veškerý materiál pro dílny a vstupy do památek jsou v ceně tábora.

Ráno se budeme scházet mezi 7:30 a 8:30 /po dohodě je možné upravit.
Odpoledne se budeme rozcházet mezi 15:00 a 16:00 / po dohodě je možné upravit.

Slečny mají zajištěn pitný režim, obědy v restauraci a odpolední ovocnou svačinku.

Slečny budou potřebovat:
tatínkovu starou košili, svačinku na dopoledne a úsměv na líčku – s ním jde v životě všechno líp ?.